Fakulta zdravotnických věd má schválený rozpočet

Foto: David Kresta
Úterý 4. červenec 2023, 8:00 – Text: David Kresta

Akademický senát FZV UP schválil na svém zasedání v závěru června rozpočet fakulty na rok 2023. Ten je ve výši 62 milionů 860 tisíc korun po provedených odvodech na centrální jednotky. Meziroční nárůst tak činí více než 2 miliony korun. Dalších 7,5 milionů korun získala fakulta z dotace na rozvoj výzkumné organizace. „Zatímco fixní část zůstala téměř stejná jako v roce předcházejícím, došlo k úpravě výkonové části. S ekonomickou komisí jsme se shodli na navýšení z dosavadních deseti procent na patnáct s tím, že budou bonifikovány ústavy, které v rámci programu Erasmus vysílají naše studenty do zahraničí, nebo naopak přijímají studenty z ciziny.  Je třeba také zmínit, že dotace na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace je pro letošek nižší o necelých pět procent, což již je na fakultě s naším rozpočtem znatelné," uvedl děkan fakulty Jiří Vévoda.