Před rokem získal projekt Aplikace optimalizované well-being strategie u zdravotníků grant Technologické agentury ČR, nyní už dostává jasnou podobu. Na konci října se uskutečnil workshop zaměřený na pilotní testování aplikace s jednoznačným názvem Stressless.
Aplikace byla na Fakultě zdravotnických věd UP vytvořena s cílem pomoci zdravotníkům snižovat úroveň stresu a syndrom vyhoření a současně zvyšovat jejich pocit subjektivní pohody. Vývojářem aplikace je Vojtěch Žídek, který se na workshopu podělil o zkušenosti z procesu tvorby a vysvětlil klíčové aspekty designu zaměřené na zlepšení well-beingu v náročném zdravotnickém prostředí. Workshop se věnoval především testování funkcionalit aplikace, účastníci měli možnost si Stressless prakticky vyzkoušet a poskytli cennou zpětnou vazbu k jejímu dalšímu vývoji a optimalizaci.
„Děkujeme všem zúčastněným za jejich podnětné nápady a příspěvky. Těšíme se na další kroky, které nás posunou blíže k realizaci hlavního cíle projektu, tedy efektivní podpoře zdravotníků v jejich pracovním i osobním životě,“ shrnula řešitelka projektu Simona Dobešová Cakirpaloglu z Ústavu společenských a humanitních věd FZV UP.
Aplikace, jejíž vývoj potrvá do června 2026, nabídne autodiagnostiku úrovně stresu a stupně syndromu vyhoření s možností vytvoření personalizovaného denního plánu, dle kterého bude uživatel praktikovat techniky používané ke snížení stresu.