Fakulta zdravotnických věd má schválený rozpočet na rok 2024

Foto: David Kresta
Středa 5. červen 2024, 9:15 – Text: David Kresta

Akademický senát FZV UP schválil na svém zasedání na začátku června rozpočet fakulty na rok 2024. Ten je ve výši 66 milionů 452 tisíc korun po provedených odvodech na centrální jednotky. Meziroční nárůst tak činí téměř 4,5 miliony korun. Dalších 8,3 milionů korun získala fakulta z dotace na rozvoj výzkumné organizace. „Navzdory meziročnímu nárůstu o více než čtyři miliony korun bude k dosažení vyrovnaného rozpočtu nutné použít Fond provozních prostředků ve výši přepokládané ztráty téměř devíti milionů korun," uvedl děkan fakulty Jiří Vévoda. Předpokládaná ztráta je avizována zejména přijetím novely Vnitřního mzdového předpisu č. 4.