FZV pořádá v září mezinárodní školy porodní asistence a fyzioterapie

Foto: David Kresta
Čtvrtek 4. červenec 2024, 8:00 – Text: David Kresta

V první polovině září bude Fakulta zdravotnických věd UP hostit hned dvě mezinárodní školy. Ve stejném termínu se uskuteční V. ročník Školy porodní asistence a III. ročník Podzimní školy fyzioterapie a ergoterapie. Obě akce se konají v rámci BIP programu Erasmus+.

Do školy porodní asistence, která odstartuje v pondělí 9. září, zavítají akademici a studenti z partnerských institucí z Belgie, Estonska, Spolkové republiky Německo, Norska a Slovenska. Pětidenní program nabídne převážně praktické workshopy z oblasti šití, ultrazvukového vyšetření, porodních komplikací, resuscitace novorozence a fyzioterapie. Podrobnější informace najdete ZDE.

Od 9. do 13. září je naplánovaná Podzimní škola fyzioterapie a ergoterapie s hosty z Belgie, Finska a Slovenska. Workshopy se zaměří na diagnostiku, psychosomatiku a terapeutické metody v rámci fyzioterapie a ergoterapie. Podrobnější informace najdete ZDE.

Obě mezinárodní školy pořádá Fakulta zdravotnických věd UP ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc.