Na festivalu Pohybrady si zájemci vyzkouší těhotenskou vestu i kognitivní testy

Foto: David Kresta
Středa 15. květen 2024, 10:00 – Text: David Kresta

Jsou tu další Pohybrady - festival zdraví, na který vás zve Fakultní nemocnice Olomouc v sobotu 18. května. Na akci pořádané na oblíbeném přírodním koupališti Poděbrady bude mít svůj stánek také Fakulta zdravotnických věd UP. Zájemci si u něj mohou od 13 hodin vyzkoušet těhotenskou vestu, kompenzační pomůcky či kognitivní testy.

Na březích Poděbrad budou odborníci z FNOL opět nabízet příchozím zájemcům zdarma základní vyšetření zdravotního stavu, konzultace v oblasti pohybu, výživy, otužování či duševní hygieny nebo doporučení v oblasti aktivního zdraví. Svůj stánek bude mít na koupališti také FZV UP. „Přijďte si vyzkoušet těhotenskou vestu a odpovědět si na otázku, jak se těhotné ženě chodí, sedí, ohýbá nebo jen zavazují tkaničky u bot. K nahlédnutí budou připraveny modely plodu v jeho jednotlivých stádiích vývoje. Přijďte se sami podívat a vyzkoušet si, co je pelvimetr a stetoskop,“ zve Kateřina Svancarová z Ústavu ošetřovatelství FZV UP.

Letošních Pohybrad se zúčastní také členky spolku mini SPOT Olomouc, který se už několik let snaží šířit povědomí o ergoterapii. Na stánku představí kompenzační pomůcky pro všední denní činnosti, masážní míčky a válečky. „Z kognitivních testů bude na ukázku Addenbrookský test a Montrealský test. Další dva jednoduché testy mohou návštěvníci festivalu vyzkoušet na místě,“ uvedla Tereza Čiková, studentka 2. ročníku ergoterapie na FZV UP.

Kompletní program festivalu Pohybrady najdete ZDE.