Ústav klinické rehabilitace hostil odborníky z Izraele

Studentům FZV UP přednášeli odborníci v oblasti orofaciální rehabilitace Tzvika Greenbaum (na snímku) a Michal Linkovski. Foto: David Kresta
Pondělí 14. říjen 2024, 8:30 – Text: David Kresta

Ústav klinické rehabilitace FZV UP hostil v uplynulém týdnu zahraniční návštěvu. Studentům oborů Fyzioterapie a Physiotherapy přednášeli a praktický workshop vedli odborníci v oblasti orofaciální rehabilitace Tzvika Greenbaum a Michal Linkovski.

Oba odborníci působí na univerzitě v izraelské Haifě. Tzvika Greenbaum se zaměřuje na problematiku bolesti krční páteře, kraniomandibulární bolesti a cervikogenní bolesti hlavy. Byl také hlavním řečníkem na konferenci Mikulovské dny rehabilitace a lázeňství, kterou pořádal Ústav klinické rehabilitace FZV UP před několika dny. Michal Linkovski je fyzioterapeutkou se specializací na orofaciální rehabilitaci a problematiku bolesti krční páteře a čelistního kloubu. „Přednášky zahraničních lektorů byly velmi dobře přijaty jak studenty fyzioterapie, tak i odbornou veřejností. Studenti měli příležitost seznámit se s nejnovějšími poznatky z oblasti orofaciální rehabilitace a navázat cenné kontakty s mezinárodními odborníky. Tato návštěva významně přispěla k rozvoji vzdělávacích aktivit našeho ústavu a posílila spolupráci s předními zahraničními experty v oboru fyzioterapie. Ústav klinické rehabilitace tímto vyjadřuje poděkování oběma lektorům za jejich přínos a těší se na další spolupráci,“ shrnul přednosta ústavu Petr Konečný.