Vedení FZV UP podepsalo memorandum s Nemocnicí Šumperk

Děkan Fakulty zdravotnických věd UP Jiří Vévoda s Monikou Žaitlikovou, náměstkyní pro NLZP v Nemocnici Šumperk. Foto: Renata Vaverková
Středa 16. říjen 2024, 15:00 – Text: David Kresta

Zástupci vedení Fakulty zdravotnických věd UP a Nemocnice Šumperk podepsali před několika dny memorandum o spolupráci. Fakulta si od kontaktu s významným partnerem slibuje růst aktivit zaměřujících se na rozvoj internacionalizace u studentů nelékařských zdravotnických oborů.

Za FZV UP podepsal memorandum děkan Jiří Vévoda, za šumperskou nemocnici pak náměstkyně pro nelékařské zdravotnické profese Monika Žaitliková. „Rozšíření spolupráce s Nemocnicí Šumperk v oblasti internacionalizace velmi vítáme a oceňujeme pozitivní přístup managementu nemocnice k mezinárodní spolupráci,“ uvedl Jiří Vévoda.

Náplň memoranda je zaměřena především na zahraniční studenty a hosty, kterým Nemocnice Šumperk poskytne exkurze, praxe a stáže. Součástí memoranda je rovněž participace odborníků na vzdělávací činnosti u zahraničních studentů. „Spolupráce bude probíhat jak v oblasti zajišťování praxí v angličtině pro studenty programu Erasmus+, tak v představení chodu nemocnice a způsobu jejího řízení zahraničním návštěvníkům. Současně bude nemocnice s fakultou úzce spolupracovat v rámci připravovaného anglického studijního programu Nursing, a to v oblasti výuky i praxí,“ přiblížila za FZV UP proděkanka pro zahraniční vztahy a internacionalizaci Jarmila Zimmermannová. „Naše fakulta se pak v rámci memoranda zavázala k rozvoji jazykových schopností a absolvování kurzu Mentor klinické praxe ošetřovatelství a porodní asistence u nelékařských zdravotnických pracovníků šumperské nemocnice, kteří se podílí na rozvoji spolupráce v oblasti internacionalizace,“ doplnila přednostka Ústavu ošetřovatelství Daniela Bartoníčková.